• 09107661244 | 02188631707
  • info@drkarisani.ir

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان؟ هر آن‌چیزی که باید شما بدانید

بدون شک چه برای غربالگری های پیشگیرانه، توصیه های کنترل بارداری، مراقبت های بارداری، یا برای دریافت کمک برای مشکل یائسگی به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید، به یک متخصص زنان و زایمان مسلط و عالی نیاز دارید …

در این مقاله خانم دکتر نرمین کریسانی متخصص زنان و جراح زیبایی به موضوع “معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان” پرداخته است.

بدون شک چه برای غربالگری های پیشگیرانه، توصیه های کنترل بارداری، مراقبت های بارداری، یا برای دریافت کمک برای مشکل یائسگی به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید، به یک متخصص زنان و زایمان مسلط و عالی نیاز دارید که بتواند به تمام نیازهای در حال تغییر شما پاسخ دهد و یا در صورت لزوم بیماری ها و مشکلات شما را درمان نماید. اما قطعاً پیمایش در میان هزاران پزشک متخصص و یافتن یک متخصص زنان و زایمان که می‌توانید به او اعتماد کرده و در مورد نیازها و اولویت ‌های سلامتی خود با او مشورت کنید، می ‌تواند امری چالش برانگیز باشد.

به همین دلیل است که ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی را گردآوری نمائیم که به شما کمک می کند که بفهمید معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان چیست و چگونه برای یافتن پزشکی مناسب برای خود و خود اقدام نمائید.

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

برای یافتن بهترین پزشک زنان و زایمان بهتر است ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسید و به دنبال جواب آنها باشید.

1. کدام پزشکان شامل طرح بیمه شما هستند؟

با توجه به هزینه های بالای درمان به خصوص در زمینه باروری و نابروری، حتماً باید به بحث هزینه ها و بیمه درمانی توجه نمود. اگر بیمه درمانی دارید، بهتر است دقت کنید که کدام پزشکان متخصص زنان و زایمان با شرکت بیمه شما همکاری می کنند.  بنابراین همیشه بهتر است قبل از گرفتن نوبت با مطب پزشک تماس بگیرید و تأیید کنید که پزشک مربوطه با ارائه دهنده بیمه شما کار می کند یا خیر.

2. کدام پزشک نقدهای تحسین آمیز دریافت می کند؟

همکاران، دوستان و اعضای خانواده شما می ‌توانند منبع خوبی برای یافتن یک متخصص زنان و زایمان باشند که مناسب شما باشد. از این گذشته، آنها شما را به خوبی می شناسند و احتمالاً ایده خوبی از نوع دکتری که شما می خواهید دارند. البته تجربه این افراد با پزشکان مختلف نیز می تواند گزینه مناسبی برای شناخت هر پزشک قبل از مراجعه حضوری در مطب او باشد.

رسانه ‌های اجتماعی و برنامه ‌های تلویزیونی نیز ممکن است بینش‌ های ارزشمندی در مورد شخصیت، فلسفه و سبک ارتباطی پزشکی را به شما ارائه دهند اما با این حال، به خاطر داشته باشید که بررسی های آنلاین ممکن است همیشه به اندازه توصیه های افرادی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید قابل اعتماد نباشد.

3. دسترسی به مطب پزشک

یکی دیگر از موارد مهم در معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان دسترسی به پزشک است. در دسترس بودن پزشک یکی از موارد مهم در بحث معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان می باشد. اغلب پزشکان بیماران خود را در مراکز مجاور بیمارستان ها، کلینیک ها، مطب های خصوصی و مطب های گروهی می بینند. اگر قصد رانندگی دارید، بررسی کنید که در زمان اوج ترافیک سفر شما چقدر طول می کشد؟ آیا این مرکز پارکینگ پارکینگ مناسبی برای خودروی شما دارد؟ اگر از وسایل حمل‌ و نقل عمومی استفاده می‌کنید، آیا مسیری پیچیده و زمان ‌بر در مقابل شما است یا مسیری سهل و آسان؟ از آنجایی که احتمالاً در طول روز کاری نیز به پزشک مراجعه خواهید کرد، به این مطلب نیز فکر کنید که این مسیر از محل کارتان تا دکتر چگونه است.

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

4. چه نوع دسترسی اضافی ممکن است نیاز داشته باشید؟

اکثر مطب های متخصصین زنان ساعات کاری استانداردی در طول هفته دارند. اما شما باید به این نکته توجه کنید که آیا این ساعات برای شما کافی و مناسب هستند یا خیر. در این شرایط ویزیت مجازی از طریق سایت یا نرم افزارهای خاص می تواند گزینه مناسبی بنظر آیند.

5. پزشک در کدام چه بیمارستانی کار می کند؟

پزشکان معمولاً با یک یا چند بیمارستان خاص همکاری می کند. اگر قصد دارید نوزاد خود را در بیمارستان خاصی به دنیا بیاورید، بهتر است از همکاری پزشک مورد نظر خود با آن بیمارستان اطمینان حاصل نمائید. همچنین می توانید از قبل امکانات زایمان بیمارستان مورد نظر خود را نیر بررسی کنید. اگر این مسائل برای شما اهمیت بالایی دارد بنابراین این بررسی ها می تواند بر تصمیم شما به نفع یا علیه یک پزشک خاص تأثیر بگذارد.

6. مدارک معتبر و اعتبار پزشکی دکتر متخصص زنان و زایمان

مدارک معتبر و اعتبار پزشکی دکتر از موارد مهم در بحث معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان می باشد.  بهتر است در مورد تخصص های فوق تخصص پزشک خود مطمئن شوید. به عنوان مثال همه متخصصان زنان و زایمان نوزاد به دنیا نمی آورند. برخی از آنها در بحث یائسگی و پیش از یائسگی متخصص هستند و برخی دیگر در درمان سرطان تخصص دارند.

7. آیا پزشک شما به سلامت روح شما نیز فکر می کند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان در برابر نگرانی ‌های مربوط به سلامت روان آسیب‌پذیرتر هستند، به‌ویژه در دوران های خاص و حساس تر زندگی مانند سال ‌های نوجوانی، بارداری، دوره پس از زایمان و یائسگی؛ بنابراین انتخاب یک متخصص زنان و زایمان که به سلامت روان مادر نیز اهمیت می دهد بسیار مهم است. تحت نظر قرار گرفتن نزد پزشکی که به طور منظم شما را از نظر علائم افسردگی و اضطراب غربالگری می کند، کمک می کند تا بتوانید از این شرایط حساس و خاص راحت تر عبور نمائید. شما در دوران بارداری به پزشک متخصصی نیاز دارید که آگاهی و مهارت لازم را داشته باشد تا به شما در مدیریت سلامت روان و سلامت در هر مرحله از زندگی شما کمک کند.

8. آیا با پزشک متخصص زنان و زایمان خود احساس راحتی می کنید؟

برای بسیاری از زنان، مراجعه به پزشک زنان و زایمان کاری دشوار است. اما مسئله آن است که یک پزشک متخصص حاذق می تواند زندگی شما را نجات دهد و فرزند شما را تا زایمان سالم نگه دارد. از سوی دیگر، مراجعه به این پزشک می تواند باعث اضطراب، ناراحتی جسمی و خجالت در برخی افراد شود؛ بنابراین بسیار مهم است که بتوانید پزشک متخصصی را پیدا کنید که علاوه بر تسلط بر کار خود بتواند ارتباط خوبی را با شما برقرار نماید و به شما آرامش دهد.

9. آیا می توانید اطلاعات شخصی خود را با این دکتر به اشتراک بگذارید؟

صحبت کردن در مورد بدن، زندگی جنسی و سلامت باروری شما ممکن است کار سختی باشد. بنابراین انتخاب یک متخصص زنان و زایمان که به صحبت های شما گوش می دهد و با حوصله به همه سؤالات شما به روشی که شما درک می کنید پاسخ می دهد می تواند از معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان مناسب باشد.

معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان

در پایان

با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر شد باید گفت که انتخاب یک پزشک متخصص در زمینه زنان و زایمان مناسب برای سلامت جسمی، عاطفی، جنسی و باروری شما مهم است. در بحث معیارهای انتخاب یک پزشک متخصص زنان و زایمان باید گفت که علاوه بر دانش پزشکی کافی موارد مهم دیگری از جمله مسافت، ساعات کاری و پوشش بیمه و…، را نیز بررسی نمود.

برای دریافت نوبت از خانم دکتر کریسانی از طریق زیر اقدام نمایید.

آدرس: امیرابادشمالی، روبروی مرکز قلب شریعتی، ابتدای کوچه شکراله پلاک 134 ساختمان پزشکان سبز، طبقه 4 واحد 9

تلفن های مطب: 0910766124402188631707 مسیریابی:Waze گوگل مپ:

از خانم دکتر سوال دارید؟